Vonulj fel, mert ők már nem tudnak!
Kenneth Zeller, a kanadai meleg férfi 1985-ben homofób gyűlölet-bűncselekmény áldozata lett. Öt fiatal halálra verte a torontói High Parkban.
Raymond Taavelt halifaxi meleg aktivistát 2012. április 17-én Andre Denny agyonverte egy Göttingen Street-i meleg szórakozóhely, a Menz & Mollyz előtt.
Mónica Brionest, a nyíltan leszbikus művésznőt szexuális irányultsága miatt 1984-ben halálra verték egy santiagói járdán. Egy társával volt, akinek sikerült elmenekülnie a támadás elől. Az elkövetőt soha nem sikerült azonosítani. A katonai diktatúra idején elkövetett gyilkosság volt az első dokumentált leszbikus elleni gyűlölet-bűncselekmény Chilében, és ez inspirálta az ország első leszbikus csoportjának, a Colectiva Lésbica Ayuquelénnek a megalakulását, valamint a leszbikusok láthatóságának napját, amelyet 2015 óta minden július 9-én tartanak meg a dél-amerikai országban.
Francois Chenut neonáci skinheadek támadták meg és fojtották vízbe 2002. szeptember 13-án a franciaországi Reimsben. A gyilkosságról készült dokumentumfilm, a Beyond Hatred, Francois családtagjaival a tárgyalás alatt és után készült átfogó interjúkat is tartalmaz. Az egyik támadó kiskorú volt, őt 15, míg a két felnőtt támadót 20 év szabadságvesztésre ítélték, ahogy azt a dokumentumfilm is bemutatja.
Egy önkormányzati tiltás 2005-ben megpróbálta megakadályozni a jeruzsálemi Pride felvonulást, de azt kerületi bírósági ítélet hatályon kívül helyezte. Sok ortodox zsidó állt a felvonulás több kilométeres útvonalán, átkozódásokat kiabálva és „Tönkreteszitek a gyermekeinket”, „Jeruzsálem nem San Francisco” feliratú plakátokat tartva a kezükben. Yishai Schlissel haredi zsidó a felvonulás során konyhakéssel támadt három felvonulóra. A rendőrségi kihallgatás során elmagyarázta, miért tette ezt: „Úgy döntöttem, hogy Isten kedvéért ölni fogok. Az ilyen förtelmek nem elfogadhatóak a mi országunkban.”
Patrickot, a lengyel LMBTQ-diákot 2014. január 4-én agyonverték, miután a helyi melegbárokban és klubokban töltötte az éjszakát Szczecinben. A két elkövető büntetlen előéletű, a hatóságok szerint a támadásban a homofóbia is szerepet játszott.
Az LMBTQ+-közösség, különösen a színes bőrű transz nők halmozottan ki vannak téve az erőszakos támadásoknak. Egyes közel-keleti és afrikai országokban például az azonos neműek közötti aktusok halálbüntetést vonhatnak maguk után.
A Pride nem arról szól, hogy meleg emberek ripacskodnak, hogy lezárják a várost, elakad a közlekedés, de még csak a heteroszexuális emberek meleggé konvertálásáról sem. Elfogadásról, egyenlőségről és az LMBTQ+-közösséget ért atrocitásokra való figyelemfelhívásról szól. Amíg nincs teljes egyenlőség, addig ez az én ügyem és a te ügyed is. Ma még ez a közösség nem elfogadott, holnap lehet, hogy te nem leszel.
Kolozsváron a héten zajlik a Pride fesztivál, június 11-én lesz a felvonulás.
Hozzászólások