Mindannyian ismerjük ezt a napot és mindnyájunkat tréfáltak már meg ezen a napon. Április elsején ez a dolgok rendje: a bolondok napján az emberek a bolondját járatják egymással. Ennek a szokásnak az eredete még mindig nem tisztázott, sokfajta elmélet létezik, de egyikről sem lehet tudni pontosan, hogy igaz-e vagy sem. Akárhogyan is: lássuk, hogyan derülhetünk egy jót ma.

Az  április elsejei megtréfálás leginkább a kisebb korosztály körében népszerű. Amíg elemi osztályos, középiskolás voltam, rendszeresen szívattuk egymást az osztálytársakkal, barátokkal, de miután már licisek lettünk, ezek elmaradtak, nem tudom, azért-e, mert ahogy idősödünk, úgy gondoljuk, hogy értelmetlen időt és energiát pazarolni rá, vagy csak egyszerűen az a hozzáállás nyer, hogy „Én már komoly vagyok ehhez, nem viccelődöm”. Lényeg mi lényeg, hogy a bolondozás egy idő után elmaradt. Álljon itt tíz bolondos tipp azoknak, akik esetleg valakit megviccelnének otthon, a karanténos időszakban.

  1. Fogpaszta, keksztöltelék helyett. Fogjunk egy fajta töltelékes kekszet, válasszuk szét, a tölteléket kaparjuk egy tálba (ezt még meg lehet enni a későbbiekben) és helyettesítsük fogpasztával. A keksz egyik oldalára nyomunk egy kis mennyiségű fogpasztát, majd rárakjuk a másik kekszet és lehet is szervírozni!
  2. Egy másik fogpasztás tréfa, amelyet sokszor felhasználtak ellenem is: a kilincset bekenjük fogpasztával. Vigyázat, lehet, hogy takarítani is nekünk kell!
  3. Csapra ragasztott szigetelőszalag. A csap alját (ahol a víz kifolyik) háromnegyedéig ragasszuk le szigetelőszalaggal. A beragasztatlanul maradt hely a célszemély felé álljon. Vagyis, ha az eláztatni kívánt ember a csap elé áll, akkor a csapnak a hátsó részét ragasztjuk le és elöl hagyunk egy lyukat, ahol majd a víz spriccelve fog távozni.
  4. Egyszerű, mégis nagyon gonosz. Csak annyi a teendőnk, hogy a vécépapír-gurigát kicseréljük egy ragasztószalaggal, és kész is van!
  5. Sokan nem nézik meg, mit tesznek a szájukba, csak azt tudják, milyen ízre számítsanak. A következő tréfához egy kis gyurma kell, na meg egy rágóguminak az elhasznált csomagolása. A gyurmát kiformázzuk rágógumi formájúra, majd becsomagoljuk. Letesszük valahova és várjuk az áldozatot. Ha a házban kisebb gyerek is előfordul, figyeljünk oda jobban erre a tréfára!
  6. Papírból kivágott rovarsziluettek. Papírból kivágunk különböző rovaralakzatokat, majd ezt felragasztjuk egy lámpa belsejébe, amelynek ernyőjén átszűrődik a fény. Amikor felkapcsolják, élethű rovarforma fog kirajzolódni a lámpa oldalán.
  7. Majonézzel töltött fánkok. Készítsünk egy-két fánkot, majd ebbe tegyünk majonézt.
  8. A vécépapírra rajzoljunk filctollal pókot, vagy ha esetleg van a házban kis játékpók szilikonból, azt is rátehetjük a gurigára.
  9. Használatban lévő szappant bevonunk körömlakkal, majd várjuk az áldozatot, hogy kezet mosson, és azon gondolkozzon, a szappan miért nem végzi el azt a feladatát, amire feltalálták.
  10. Az utolsó tippem, amelytől kicsi és felnőtt egyaránt képes megijedni: életnagyságú játékbabát fogjunk fel valahogy az ablakba, hogy bentről, amikor kinézünk, a baba fejét lássuk.

Ezek az én tippjeim, amelyekkel néhány vidám percet szerezhetünk magunknak, ha már úgyis arra kényszerülünk, hogy otthon üljünk. De mindenki csak óvatosan és megfontoltan bolondozzon, a cél ugyanis nem az, hogy a megtréfáltakat kinevessük, hanem olyan csínyeket kitalálni, hogy a megtréfáltakkal együtt nevethessünk.

Hozzászólások