Manifesztációtutorial szkeptikusoknak
Sajnos vagy nem sajnos, egyre nagyobb népszerűségnek örvend a spiritualitás, TikTokon a #spirituality trending téma több mint 4 millió poszttal. Belenéztem néhány videóba, és olyan fogalmakról tanulhattam, mint angyalenergia-effektus, a fülcsengésnek a különböző spirituális okai, rózsavíz, manifesztáció és ehhez hasonló kifejezések. Alapvetően az egyén energiáira fókuszál a spiritualizmus új hulláma és arra, hogy minél magasabb és megvilágosodottabb szintre kerüljön az ember.
Mi is az a New Age mozgalom?
A New Age mozgalom a nagy fundamentalista vallásokon kívüli különböző spirituális gyakorlatokat foglal magába. Támogatja a fokozott spirituális tudatosságot, az intuíción alapuló gondolkodást, valamint a másokkal és a természettel való békés kapcsolatot. Nincsenek szövegek, tagságok vagy beavatások, mivel a spiritualitásnak ez a formája erősen egyénre szabott. A New Age spiritualitás az 1970-es és 1980-as években terjedt el a vallási és spirituális közösségekben a polgárjogi mozgalomra és a világszerte tapasztalható nyugtalanságra adott válaszként. Ebben az időszakban az Egyesült Államokban erőszakos felkelésekkel, a diszkrimináció és a rasszizmus elleni tiltakozásokkal, valamint a vietnámi háború utóhatásaival kellett szembenéznie. Ezzel egyidejűleg a spirituális emberek úgy vélték, hogy a Vízöntő kora nevű bolygóváltás új gondolati korszakot fog bevezetni. A követők, más néven a New Age keresői úgy érezték, hogy ez az új korszak békét hoz majd a Földre. A követők úgy gondolták, hogy ez bepillantást enged az embereknek egy új világ jövőjébe, amely maga mögött hagyja a negativitást, és lehetővé teszi, hogy mindenki együtt, reménykedve és pozitívan haladjon előre.
Vállalom a megkeseredett cinikus szerepét, aki beleköt egy ilyen pozitív és világmegváltó mozgalomba. Mivel a New Age is különböző keleti vallásokból átvesz egy-egy neki szimpatikus dolgot, ezért én is az ő módszerüket fogom használni, és kritizálom a számomra legantipatikusabb részét ennek a hitnek, ami nem más, mint a vonzás törvénye. Alapvetően New Age-technika, hogy különböző tudományos fogalmakat használnak nem tudományos kontextusban, például kvantum vagy energia. Ha megkérdőjelezed a hitüket, akkor gyakorlatilag a tudományt kérdőjelezed meg, vagy egyszerűen nem vagy azon a spirituális szinten, hogy megértsd. Én kifejezetten károsnak tartom a vonzás törvényét. És nemcsak azért, mert gyakorlatilag lustaságra nevel – nem kell ugyanis semmit csinálnom, ha leírom a papírfecnire, hogy szeretnék egy bordópiros, 1987-es Chevrolet Impalát (fontos a pontos leírás), akkor az univerzum megtalálja a módját, hogy eljuttassa hozzám –, hanem azért is, mert a kritikus gondolkodást csírájában irtja ki, ami az egyik legfontosabb skillünk kellene hogy legyen a post-truth médiában. De visszatérve az univerzumhoz, ami vagy aki ezek alapján osztály szerint különbözteti meg az embereket, mert többnyire felső középosztálybeli fehér nőknek sikerül bevonzani gazdag férjet és további javakat. Ennek nem feltétlenül sikerült megértenem a fizikáját, kutatásaim során (görgettem a TikTokot) arra jöttem rá, hogy az univerzum tudatos lény, aki gyakorlatilag a több billió bolygó és ki tudja hány intelligens faj közül pont a Földet és az emberiséget választotta mesterének, akit szolgál, valószínűleg látja, hogy nem áll jól a szénánk. Várom azt az időt, amikor spirituális misszionáriusok indulnak el, mondjuk Afrikába ételt manifesztálni, Ázsia különböző országai közt békét manifesztálni, megnézném, ahogy Európából kimanifesztálják az egyre erősödő szélsőjobboldalt, majd érinthetnék Amerikát is, ahova olyan vezetőt manifesztálnak, aki először is 50 évnél fiatalabb, tud még járni és koherensen beszélni. Teljesen ingyen és bérmentve terveztem meg a Manifesztáció World Tourt.
Hozzászólások