Egyetemisták párzási szokásai
Az egyetemista az értelmiségiek családjába tartozó állatfaj része, még nem kifejlett egyed. Ez az állapot három évtől akár hat évig is eltarthat. Táplálkozását tekintve mindenevő, leggyakrabban zacskós levest, shawarma-t, de végszükség esetén mindent elfogyaszt, amit a hűtőben talál, (még akkor is, ha az a valami már mászik.) Alapvetően nokturnális állatfaj, leggyakoribb előfordulási helye a kávézó és a kocsma. Legkönnyebben arról ismerhető fel, hogy egy több mint 7 lejes sör mellett panaszkodik arról, hogy nincs pénze és nincs ideje. Párválasztási szokásaikat tekintve igen furcsák és különbözőek: akadnak monogám, sorozatmonogám típusok, de olyanok is, akik teljesen alkalmatlanok a párkapcsolatra. Ezen egyedek célja – ellentétben a többi élőlénnyel – nem a szaporodás, hanem annak elkerülése. Ők leginkább a diszkóban keresnek alkalmi partnert.
Ennek is számtalan válfaja van, a következő csak egy típus, az ún. homo cocalaricus. A hím a párzási időszakban különös külső jegyeket ölt magára. Köldökig kigombolt ingből kivillanó szőrös mellkas, zselétől csillogó haj, a mesterséges feromonként ható pacsuliszag, illetve a nyakában lógó aranylánc vastagsága jelzi a falkahierarchiában elfoglalt helyét. Így indul el frisshús-nézőbe, ismert találkozási helyük a Bulgi-buli. A már kifejlett hím egyed körülnéz a diszkósztyeppén, kiválasztja az ízlésének leginkább megfelelő nőstényt, magába önt egy-két bátorságot, és megközelíti a prédát. Előadja a fajra jellemző párzási táncot: testtartása merev, tánc közben is alig változtatja helyét a térben, leginkább csak ritmusra rángatózik, és próbál szemkontaktust teremteni. Ha a nőstény két másodpercnél tovább viszonozza ezt, gyakorlatilag már nyert ügye van. Azonban valószínűtlen, hogy rögtön az első egyednél szerencséje legyen, de a nagy számok törvénye alapján szinte biztos, hogy pozitív végkifejlete lesz a párzási akciónak, ha elég kitartó a hím. Azok az igazán sikeres egyedek, akik nem foglalkoznak az elutasítás megalázó aspektusával.
Hogy mi alapján fogadják vagy utasítják el a közeledését, a hímek máig sem tudják. A siker viszont több tényezőtől is függ, a legdominánsabb elemek egyike a nőstény alkoholszintje, a kiválasztott egyed és barátai számára közvetlenül eljuttatott rövidek nagyban növelik a hím esélyeit. A tét azonban nem kicsi: az egy nőstény megszerzésébe ölt energia egyenesen arányos a sikertelen vadászat egón ejtette sebek intenzitásával.
Hozzászólások